O mnie

Nazywam się Kasia Nowak-Kawałowska. Ukończyłam Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego oraz Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2002 – 2017 wspólnie z mężem prowadziłam kancelarię prawną.

W swoim życiu osobistym i zawodowym przekonałam się, że konflikt między ludźmi, rozstanie, strata, choroba lub jakiekolwiek inne wyzwanie może być trampoliną do zmiany, do rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, cielesnego i duchowego, do przebudzenia, do odnalezienia siebie. Po kilku latach uczestniczenia w sporach sądowych zrozumiałam, że nie chcę spędzić większości swojego życia w sądzie bądź na przeciąganiu liny z innymi pełnomocnikami. I tak około 2011r. wyruszyłam w podróż w poszukiwaniu swojego zawodu, w którym mogłabym wykorzystać dotychczasowe doświadczenie zawodowe i osobiste. Nie wiedziałam, dokąd mnie ta podróż zaprowadzi, i co się wydarzy po drodze. Szłam prowadzona intuicją. Przeżywałam olśnienia, momenty łączenia się kropek, ale i bardzo trudne chwile, chwile nierozumienia samej siebie i doświadczania niezrozumienia otoczenia. Nie wiedząc, dokąd zmierzam, i co odkryję na swojej drodze, szłam z ufnością i odwagą przed siebie. Na początku nie zdawałam sobie sprawy, jak wielką rolę odegra w tej podróży moja wieloletnia praktyka Tai Chi (od 2002r.) czy bardzo dla mnie przykre dziecięce i nastoletnie spotkania z tańcem, i że to właśnie ta moc, którą zbudowałam w tym czasie, poprowadzi mnie do największych odkryć.

Moja droga usiana została wieloma kursami, warsztatami, zajęciami, praktykami. Z niektórymi spotkałam się na chwilę, z innymi na trochę dłużej, w ramach niektórych weszłam na ścieżkę zawodową, niektóre pozostały pięknym doświadczeniem, inspiracją i obdarowały mnie wiedzą, a także pozwoliły na odkrycie głębokiej mądrości serca, umysłu, ciała i ducha. Większość pozostała w moim sercu i ich przekaz towarzyszy mi do dziś.

Nurt zawodowy porwał mnie na spotkanie z:

  • mediacjami (roczne Studium Mediacji prowadzonych metodą Porozumienia bez Przemocy – NVC w Gdańsku),
  • coachingiem (Norman Bennett Academy, akredytacja EMCC),
  • Zen Coachingiem (roczny Trening Zen Coachingu),
  • coachingiem integratywno-transpersonalnym prowadzonym przez Lidię Czarkowską,
  • terapią tańcem i ruchem (półroczny kurs prowadzony przez Instytut DMT)
  • podejściem Laban Bartenieff (warsztaty i roczny kurs prowadzony przez Agnieszkę Sokołowską i Karen Studd)
  • wartościami i podejściem w budowaniu relacji w rodzinie zaproponowanym przez Jespera Juula (szkolenie certyfikacyjne dla trenerów Familylab Polska)

Moja praca jest między innymi inspirowana wieloletnią praktyką energetyczną i medytacyjną, spotkaniem z językiem chińskim, tai chi, tańcem intuicyjnym, praktyką Movement Medicine oraz 5rytmów, GaGa, Windstyle, focusingiem, doświadczeniem metody Alexandra Lowena, mindfulness, jogą, improwizacją sceniczną.

Ta różnorodność, której dotknęłam podczas swojej podróży i umieszczenie w samym jej środku człowieka i jego rozwoju, konfliktu wewnętrznego i tego między ludźmi, prawa i sporu sądowego pozwoliła mi spojrzeć na nas jako ludzi, na rzeczywistość, wyzwania czy konflikty z wielu perspektyw, ugruntowała otwartość i dała dostęp do mojej własnej mocy. Zakorzeniła mnie we mnie, uwalniając od innych i jednocześnie pozwalając docenić inność i odmienność. Pokazała również, że różne metody, różnymi drogami, różnymi kanałami, choć także wieloma podobieństwami mogą nas poprowadzić do odkrycia, kim naprawdę jesteśmy.


Na 40. urodziny podarowałam sobie dwugodzinną medytację w docenieniu mojego życia, każdej chwili, każdej. Mój taniec dziękczynny zarejestrował dla mnie na pamiątkę Cai Caslavinieri.

Zapraszam na mój kanał na YouTube oraz stronę na Facebooku: